11 Mayıs 2015 Pazartesi

Mim : Sosyal Medya
Sevgili Mehtap beni aylar önce mimlemişti kendisine çok tesekkür ederim :)

Mehtap'ın blogu için tık tık

Facebook sayfası için tık tıkFacebook sorusu: Herkesin sana okuman için baskı yaptığı bir kitap?
Son zamanlarda en çok trendeki kız'ı okumam için azıcık baskılanıyorum :)Tumblr sorusu: Sen okuduktan sonra popüler olan bir kitap ?

Hakan Günday- Kinyas ve Kayra

Bu kitap benim en sevdiğim kitap ve ben ilk çıktığı yıllarda okumustum o zamanlar çok bilinmiyordu tabi sonra bir kaç filmde falan adı geçince patladı gitti.MySpace sorusu: Beğenip beğenmediğini hatırlamadığın bir kitap ?

Canan Tan kitapları sanırım ya çoğu kitabını ortaokulda okudum ama konularını bile hatırlamıyorum su an.YouTube Sorusu: Filme çevrilmesini istediğin bir kitap?
Kitapların film versiyonlarını çok tercih etmesemde Alper Canıgüz'ün Kitaplarından biri olabillir.Goodreads sorusu: Herkese önerdiğin bir kitap ?

Stephen King- O

Hakan Günday - Kinyas ve Kayra

Barış Bıçakçı- Bizim Büyük Çaresizliğimiz

(Yine bir den fazla oldu) ^.^Bende pillikütüphane ve yolunneresindeyim bloglarını etiketliyorum yaparsanız süper olur.

Hoşçakalın.

10 Mayıs 2015 Pazar

ANDY WEİR MARSLI YORUMUMerhabalar...

   Yine bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Bugün yorumlayacağım kitap Goodreads'te 2014 yılının en iyi bilimkurgu kitabı seçildi.
 
    Marslı aslında çıkar çıkmaz hemen aldığım kitaplardan biri hatta Türkçeye çevrilmesini heyecanla bekledim :) Yorumu bu kadar geç girmemin nedeni bazı kişisel sorunlarım yüzünden yazmak için düşüncelerimi toparlayamamam. Ve tabi şiddetli migren ağrıları.

    Gelelim bu muhtesem kitaba...

Öncelikle kitabın kapağından bahsedeyim. İthaki yayınları bu kitabı orijinal kapağı ile  bastı bence
çok iyi oldu. Sizce de kapak çok güzel değil mi ? Ama asıl olay kitabı elimize alınca başlıyor. kitabın dokusu çok farklı nasıl olduğunu tarif etmem biraz zor ama sanki böyle ten dokusu gibi. Ben çok beğendim.
 
    İthaki yayınları bizi şaşırtıyor bu aralar kendilerine çook teşekkür ederiz.

Marslı'ya sınav döneminde başladığım için bitirmem 4 gün sürdü. Normalde 1 günde bitirilebilecek kadar akıcı ve sürükleyici bir kitap.'' Altı gün önce, Mark Watney Mars'a ayak basan ilk insanlardan biriydi. Şimdi ise, orada ölmesi neredeyse kesin.''

    Kahramanımız Mark Watney Nasa'da çalışan bir astronottur. Görevleri  Ares 3 adlı uzay aracı ile marsa gidip oradan deneyler yapabilmek için örnek toplamaktır. Mars'a gönderildiklerinde önce her sey sorunsuz bir sekilde devam eder fakat yakalandıkları bir kum fırtınası nedeniyle görev iptal edilir Ares 3 e dönerken ekipmandan kopan bir parça Mark'a çarpar ve onu geriye sürükler arkadaşları Mark'ı ararlar fakat bulamayınca istemeyerek de olsa yollarına devam ederler çünkü Mark'ın hayatta kalma olasılığı yok denecek kadar azdır. Ekip uzay aracına binip Marstan ayrılır...
 
    Evet Mark hayatta kalmıştır ve Mars'ta tek başınadır.

Marslı 2015'te film olarak gösterime girecek. Bence kitabı en kısa zamanda okumalısınız.

  Bir sonraki yorumda görüşmek üzere, hoşçakalın.